Wypożyczalnia sprzętu sportowego- wodnego może okazywać się dla wielu jej Właścicieli świetnym sposobem na biznes. Jako firma możemy z niej uczynić główne źródło dochodów. Jednak wówczas musisz liczyć się z niemałą kwotą potrzebną na taką inwestycje. Rodzaj takiej działalności gospodarczej jest to bowiem doskonały sposób pracy dla ex (byłych) instruktorów sportowych. Wypożyczalnia sprzętu sportowego lub wynajem sprzętu żeglarskiego to oprócz biznesu także dostarczenie usług dla turystów, poszukiwaczy morskich, wodnych przygód oraz żeglarzy. Największy popyt na tego typu usługi jest w sezonie wakacyjnym.
Zacznij od pomysłu na firmę, na jej funkcjonowanie
wynajem sprzętu żeglarskiego jako wypożyczalnia sprzętu wodnego w ośrodkach żeglarskich to dość ciekawy pomysł. Dzisiejsze żeglarstwo w duże mierze korzysta z dobrodziejstw zdobyczy techniki, nie tak jak to było jeszcze 10 – 15 lat temu.
Sprzęt oferowany przez Twoją wypożyczalnie może stanowić od: urządzeń nawigacyjnych poprzez niezbędne akcesoria dostępne dla żeglarzy, aż po łodzie i jachty wynajmowane na doby, dni oraz miesiące.
Wypożyczalnia – wynajem sprzętu, o czym pamiętać?
Ponadto należy pamiętać o obowiązkowej rejestracji wypożyczalni sprzętu sportowego i wodnego, czyli jako Właściciel takiej firmy musisz rozliczać się z urzędem skarbowym (Fiskus).
Dodatkową rzeczą, o której musisz pamiętać- jest: wykupienie ubezpieczenia łódek oraz jachtów (jeżeli oddajesz też takie typy obiektów – ruchomości do najmu), w tym również kontrolowaniu osób, wynajmujących twoje obiekty- ruchomości materialne. W czasie wynajmu sprzętu wodnego ciąży obowiązek kontrolowania aktualnych posiadanych patentów żeglarskich, aby w razie czego ustrzec się przed niebezpiecznymi wypadkami i innymi nieprzyjemnymi zdarzeniami losowymi.
Ile to kosztuje, jaki kosztorys?
Przy prowadzeniu tego rodzaju specyficznej działalności gospodarczej:
wynajem sprzętu żeglarskiego nie istnieją ściśle określone lub sztywne albo przybliżone ramy finansowe całego przedsięwzięcia.
Zasada jest tutaj jedna i uniwersalna, mówiąca: im najpocześniejszy sprzęt i większa jego ilość będąca w wypożyczalni (sztuki, dostępność przedmiotów najmu dla Klientów), tym większe koszty finansowe. Ze względów, poprzez które każdy jacht, łódź lub inny sprzęt musi zostać ubezpieczony za pomocy polisy od nieszczęśliwych zdarzeń losowych oraz innych okoliczności.
Szerzej opisując tutaj tę tematykę, poruszającą: wynajem sprzętu żeglarskiego, można stwierdzić jedno:
Pomysł na taką formę interesu – wypożyczalni został uregulowany prawnie poprzez umowę najmu. Toteż dlatego warto jeszcze pamiętać o wzajemnych zobowiązaniach- przestrzegania warunków umowy. Dotyczy to zarówno wypożyczający, jak i najmującego.
Pozostaje życzyć jedynie w takim biznesie: szerokiej i spokojnej wody w czasie wielu, wielu rejsów, i na morzu i w obrotach firmy.